warstwy

Wiosna w tym roku jakoś się nie śpieszy. Nie wiem ile już razy pakowałam zimowe ciuchy, by póżniej znowu w nich grzebać?! Niektóre z nich, bez względu na to z jak srogą reaktywacją zimy będziemy mieć do czynienia, są i będą (mam nadzieję) zdecydowanie za ciepłe. Czas pożegnać puch i wełnę o bardzo wysokiej gramaturze.

Zamiast tego warto postawić na warstwowy look łącząc zimowe i letnie warianty odzieży.

Wyciągając wnioski z popełnionych błędów.

W przyszłym roku planuję o wiele efektywniej,  przeprowadzić relokację zimowego oporządzenia. Niestety te ciągłe rozstania i powroty sprawiają, że miejsce składowania woła o pomstę do nieba.

W związku z tym, że temperatury w ciągu dnia wahają się pomiędzy 0 a 20 stopni, przygotowałam dla Was kilka praktycznych inspiracji na tzw. „cebulę”.

W bezwietrznych zakamarkach betonowych dżungli potrafi naprawdę mocno przygrzać. Z koleji w cieniu budynków i powstających w nich korytarzach powietrznych łatwo się wyziębić. I może nie wspinasz się aktualnie na K2,  ale warun i zmienność pogody wiosną, momentami przybierają  znamiona tego osiągnięcia, nawet jeśli jest to tylko wyprawa po bułki do sklepu.

Przed takimi warunkami przestrzegają przewodniki alpinistyczne, zalecając zastosowanie kilku warstw odzieży.

Ja jako bazę zastosowałam biały, bawełniany golf z Mango.

warstwy
Fotografia/ modelka- Magdalena Domańska.

Chętnie napisałabym książkę o tym jak wielkim uwielbieniem darzę ten rodzaj odzienia. Jednak streszczę się na potrzebę tego wpisu.

A więc…

Golf typu „turtle neck” eliminuje potrzebę użycia szali, dzięki czemu można kupić jedną rzecz zamiast dwóch. Całość wygląda spójnie i świeżo, choć odcienie obydwu warstw różnią się od siebie. Dodatkowym urozmaiceniem są odmienne faktury, co przy podobnych kolorach tworzy wysublimowany efekt.

Każdy sweter będzie wyglądał dobrze na golfie, pod warunkiem ,że będzie wykończony pod szyją w kształt litery „U”.

warstwy

Zachęcam do eksperymentów.

warstwy
Fotografia/ modelka- Magdalena Domańska.

Kolejną ciekawą opcją na wykorzystanie białego golfu, jest połączenie go z bluzką na ramiączkach typu „spaghetti”. Równie dobrze może to być sukienka, najlepiej połączona z jakimś ciężkim obuwiem do połowy łydki, typu glany albo chelsea shoes.

Dodatkowym akcentem lata 2021 będzie czapka rybaczka albo żółwik, znana nam dobrze z lat `90.

warstwy

warstwy
Fotografia/ modelka- Magdalena Domańska.

Łączenie ze soba kilku warstw odzieży to eksperymentowanie z modą i przesuwanie własnych granic. Oprócz nieszablonowego efektu ostatecznego możesz liczyć także na odrobinę funu. 

#CUSTOM

Zachęcam Was także do przerabiania odzieży pod Wasze indywidualne preferencje. Ja długo nie mogłam znaleźć odpowiednich t-shirtów. Zanim sklepowe półki zaczęły się uginać, pod ilością dostępnych sztuk oversize. Kupowałam męskie t-shirty w rozmiarze L,  obcinałam od nich doły, mniej więcej na wysokości bioder. Tak oto powstał widoczny na zdjęciu T-shirt, który po nałożeniu nadruku spełnił moje oczekiwania co do kroju i gramatury materiału. Widoczny na nim kadr z filmu „Addams Family” z postacią Wednesday konsumującą truciznę, wyraża ironię i nastrój jaki często mi towarzyszy. To moim zdaniem ciekawy sposób aby powiedzieć coś o sobie, bez mówienia niczego o sobie 😊.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments