Kolor

Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że wykorzystujesz 30% tego co masz w szafie. W skład tej liczby wchodzą może 2-3 pary ulubionych spodni, kilka t-shirtów, 2-3 bluzki, 3 swetry i jedna sukienka. Resztę tak naprawdę mogłabyś wyrzucić, a i tak nie odczułabyś tej straty. Trzymasz je bo mają wartość sentymentalną, liczysz na to, że może jeszcze kiedyś się w nie zmieścisz lub szkoda Ci ich bo wydałaś na nie sporo kasy.

Moja propozycja: sprzedaj je lub podaruj potrzebującym.

Nie będziesz musiała więcej przerzucać tych stert, tylko po to aby i tak nic tam nie znaleźć.

Po tym modowym katharsis otworzy się na Ciebie błyszczący świat ładu i zdecydowania.

Budując swoją szafę, bazując na wyselekcjonowanej palecie kolorystycznej unikniesz sytuacji, w której coś do siebie nie pasuje. Dzięki temu zapobiegniesz także procesowi magazynowania dowodów swojej słabości, stanowiących wyłącznie stratę finansową.

Łatwo wywnioskować jakie to kolory, wystarczy, że teraz spojrzysz na to co masz na sobie. To prawdopodobnie coś w czym czujesz się dobrze.

Zasada trzech kolorów.

Moja baza to błękit, beż i kolor brązowy.

kolor
fot. Magdalena Domańska. Torebka ZARA, spodnie Jutka & Riska.
kolorr
fot. Magdalena Domańska. Bluzka STAUD.

Wydaje się, że te barwy nigdy nie wychodzą z mody, plus podkreślają atuty mojej urody, a właściwie łagodzą ją i sprawiają, że wygląd nabiera świeżego wyrazu.

Kupując jeansy prawie zawsze decyduję się na typowy blue jeans, który dopełniony brązowymi skórzanymi dodatkami wzmacnia cały look.

Niektóre z moich rzeczy mają po kilkanaście lat i nadal uwzgledniam je w moich outfitach. Jedną z takich rzeczy są np. zamszowe, brązowo-rude espadryle, które latem pasują do każdej sukienki i spodni.

Staram się również dokupować pasujące do butów torebki i nie mówię tu o całkowitej zgodności kolorystycznej, ale muszą pasować do siebie stylem. Zawsze staram się uwzględnić to aby akcesoria pasowały do reszty rzeczy, które już posiadam. Dlatego każdy wybór to proces i zdarza się, że często długo nie udaje mi się nic kupić, aż tu nagle pojawia się mój perfect match i zostajemy ze sobą na długie lata.

kolor
fot. Magdalena Domańska. Torebka JOOP!

Wbrew pozorom nie musisz mieć wcale wiele rzeczy, ważne aby te rzeczy były dobrej jakości i pasowały do siebie kolorystycznie. Kupując w ten sposób zaoszczędzasz sobie sporo czasu, pieniędzy i miejsca w domu.

Warto poooszczędzać kilka miesięcy na wymarzoną torebkę, zamiast co miesiąc kupować nową o wątpliwej jakości i równie wątpliwej przyszłości w Twojej szafie.

Jak robić udane zakupy?

kolor

Podczas zakupów online warto ustawiać preferencje kolorystyczne. Dzięki temu można uniknąć impulsywnego zakupu rzeczy, które są zgodne z chwilowym trendem, ale trudno będzie je wykorzystać kiedy moda na dany kolor przeminie.

Jeśli kupujesz tradycyjnie, podchodź tylko do tych regałów gdzie znajdują się ubrania w interesujących Cię barwach.

Błędy zakupowe, to uleganie impulsowi chwili i kupowanie rzeczy, które nie pasują do reszty tego co już posiadasz. W efekcie takiego działania wieszasz swoje trofeum na wieszaku i zapominasz o nim lub wpadasz w wir zakupów „pod tą rzecz”, aby ją w końcu wykorzystać. Zamiast kupić zwyczajnie coś co możesz użyć od zaraz.

Jeśli w danej chwili nie są dostępne żadne interesujące modele zgodne z Twoim kluczem kolorystycznym lub jest ich niewiele- ciesz się! Właśnie udało Ci się zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Kupowanie pod to co masz już w szafie wydaje się być logiczne i rozsądne, pozwala także zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Firmy celowo projektują kolekcje tak, aby każda z nich była nowym rozdziałem, historią która nie koresponduje z przeszłością. Takie zabiegi mają na celu optymalizowanie zysków poprzez sprzedaż łączoną. Nowy kolor torebki i pasujący do niej portfel, buty i sukienka, które nie noszą znamion niczego co było w pół roku temu. Wszystko po to abyś lawinowo nabijała „sztuki na paragon”.

Możesz modyfikować swoje zasoby o nowe fasony, ale nadal poruszaj się w tej samej palecie kolorów, dzięki temu pozostajesz aktualna ale nadal wykorzystujesz to co już masz.

W przypadku wielu kolorów, nietuzinkowe okazują się połączenia różnych odcieni tego samego koloru np. błękitna sukienka i kobaltowe buty. 

Energetyzujący pomarańcz pasuje do tak wielu innych kolorów, że firmy bardzo często używają go do konstrukcji swojego logo, bo wygląda ciekawie w połączeniu z ogromną ilością kolorów.

Jeśli nie masz pomysłu na to jakich kolorów się trzymać postaw na czerń i biel. Wszystkie kolejne wybory będą się z nimi dobrze komponować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments