Kochanie siebie nie jest przejawem egoizmu. Poświęcanie sobie wprost proporcjonalnej ilości czasu, w stosunku do innych, to przejaw zdrowej relacji ze sobą. Ta relacja jest pierwszym klockiem domino. Od niego zaczyna się każda inna relacja w Twoim życiu.

Twoje ciało i Twój duch to są obszary, w których należy priorytetowo okazywać miłość. Twoje dobre samopoczucie jest tak samo ważne jak bycie mamą, chodzenie do pracy czy okazywanie miłości innym, poprzez gotowanie, dbanie o dom i inne role, w które wchodzisz z wielką łatwością. Często umniejszasz sobie przy tym własnych dokonań. Warto spróbować z takim samym uporem, z jakim dba się o innych, wygospodarować chwilę aby pozachwycać się sobą.

walentynki
Fotografia- Magdalena Domańska.

Często tak bardzo się zatracamy, że poproszeni o zobrazowanie naszej piramidy priorytetów, zapominamy, że na jej szczycie powinniśmy umieścić  wielkie słowo JA. Nie ma w tym nic narcystycznego, po prostu wszystko zaczyna się od Twojej akcji i reakcji. To Twoje oczy odbierają sygnały, a ciało impulsy, które przetworzone konstruują szereg procesów i to Ty, wybierasz z tego wachlarza co zostaje a co wypada. Odbierasz życie zawsze subiektywnie, więc wykreślanie siebie ze szczytu jest ignorancją wobec ważnego elementu. Bardzo ważnego.

Możesz tak tego nie widzieć ale jesteś mega ważna. Jednak w tej i każdej innej chwili, zadbanie o siebie jest dla Ciebie jak zwykle- mało priorytetowe.

Powtarzanie sobie mantr to dobry prolog do samouwielbienia.

Przykładowo:

Wyglądam dziś świetnie w tym makijażu.

Ten kolor bardzo mi pasuje.

Kawa, którą parzę jest najlepsza na świecie.

W tym świetle mam piękny kolor oczu.

Mój facet ma szczęście, że znalazł taką kobietę.

Moje dzieci mają szczęście, że mają taką mamę.

Nic tak nie ładuje akumulatora jak przebywanie w otoczeniu przyjaciół, podróże, dobra książka czy hobby. Łatwo porzucamy te drobne przyjemności na poczet innych, często służących bardziej naszej rodzinie.

Świat się nie zawali jeśli położysz się na pół godzinki w wannie z książką zamiast sprzątać.

Odpuść sobie czasem.

Przestać aż tak skrupulatnie wypełniać listę obowiązków i wprowadź tam pozycję obowiązkową- czas dla siebie.

Czasami czujesz, że jesteś tak bardzo zmęczona, że Twoja pewność siebie już nigdy nie wyniesie Cie na szczyt.

Upadłaś? Wstań! Popraw koronę i idź dalej jakby nigdy nic.

Jeśli zaczniesz z równym uporem co otoczenie, dekorować uśmiechem siebie może być tylko lepiej.

Fotografia- Magdalena Domańska.
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
11 miesięcy temu

idealnie na Walentynki!
Super, ze postawilyscie na self-love nizeli kolejne standardiwe romantyczne inspiracje, ktore mocno zamsucaja niektorych singli w ten dzien…

Ola
Admin
Ola(@aleksandra)
11 miesięcy temu
Reply to  Anna

Miłość to miłość, do człowieka, zwierzaka, przedmiotu, czy do samego siebie. A o tej ostatniej nie wolno nam zapomnieć 🙂 <3