Modowa rewolucja.

Trend na oversize nie jest czymś, co jakby mogło się wydawać, towarzyszy nam od niedawna. Już w latach dwudziestych kobiety zmęczone i skrępowane gorsetami, zaczęły marzyć o czymś bardziej wygodnym i zwiększającym zakres ruchów. Z pomocą przyszła Coco Chanel i za to kochamy ją do dziś.

Nowoczesna odmiana oversize’u kojarzy nam się bardziej z latami 80-tymi, kiedy to bufiaste kurtki, lajkry i trwała ondulacja nadawały sylwetce mega nienaturalnych, wręcz przerysowanych kubatur. I choć to jabłko upadło daleko od jabłoni, to prekursorką tego stylu w modzie była właśnie Coco. 

Budowanie looku oversize. Od czego zacząć?

Aby zbudować dobry look oversize skup się na cechach swojej sylwetki. Masz krótkie nogi w stosunku do ciała? Stawiaj na krótsze i szerokie góry, nogi wydłużaj spodniami z wysokim stanem. Nie muszą to być wyłącznie rurki. Dzwony i dobrze skrojone mom jeans też robią fajną robotę!

Ten kierunek w modzie nie jest zarezerwowany dla modelek. Jeśli jesteś z natury osobą krępą, oversize jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Żywym przykładem na poprawność tej tezy, są chociażby siostry Kardashian. Często budują bazowy, monokolorystyczny, obcisły look i dopełniają to długą marynarką z szerszymi ramionami lub o wiele za dużym płaszczem.

Jednym z najciekawszych narzędzi do kreowania tego rodzaju looku, są okrycia wierzchnie. Tak naprawdę, wszystko może być obcisłe i zwykłe, ale kurtka, nawet ta znaleziona w second handzie, oryginalna i nieco za duża zmieni cały styling i skoncentruje uwagę na sobie. Zwykły czarny golf i czarne rurki, połączone z wielką jeansową kataną albo starym, o dwa rozmiary za dużym futrem nieważne w jakim kolorze i o jakiej fakturze, zdefiniują cały look, stanowiąc tzw. eye -catcher.

Oversize jest jak sporych rozmiarów plac zabaw, daje wiele możliwości i satysfakcję z użycia wszystkiego co ma się pod ręka. Od marynarki ojca, katany chłopaka, po stare futro babci- nieważne jakiego rozmiaru był poprzednik- wykorzystaj to!

#oversize

Linia Jeezy Kanyego Westa to zabawa formą i proporcjami. Mistrzynią tego fachu jest także Billy Eilish. Dopóki nie zobaczyłam jej zdjęcia w obcisłych legginsach i topie na cienkich ramiączkach nie byłam pewna jaki rodzaj sylwetki kryje się pod tymi wszystkimi warstwami. Tak naprawdę największą skarbnicą wiedzy w tym zakresie, będzie po prostu wyszukiwanie za pomocą tego właśnie hasztagu, polecam!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments