Takie trendy, które wprowadzają nieograniczone poczucie swobody i poluzowanie cieśni obyczajowej są najbardziej ekscytujące. Czasem udaje się czemuś lub komuś przetrwać próbę czasu i pozostaje z nami na dobre. Jednym z takich modowych ocalałych są buty typu sneaker. Ich sława powoli dorównuje przełomowi spodni jeansowych. 

Dobrnęliśmy do punktu, w którym wystąpienie na uroczystości w garniturze połączonym z chuck taylorami, kiedyś było przejawem nonszalancji, dziś już przestały nas szokować takie połączenia.

Dla przykładu w roku 1920, kobiety nosiły skromniejsze buty. Ich wygląd nie różnił się zbytnio od siebie. Raczej była to ewolucja jednego modelu-tych samych, skórzanych butów. Zdrowe jak na dzisiejsze standardy- ortopedyczne podwyższenie pięty z pomocą obcasa, zapięcie umożliwiające dopasowanie, utrzymanie stopy w odpowiedniej pozycji i pokrycie charakterystycznymi zdobieniami. Takie były buty minionych epok. I choć powracają  w nowych odsłonach, to dla niektórych, są już tylko wspomnieniem dekady. Street style ma się w tym czasie dobrze i jednocześnie, nie kolidując z niczym-żyje własnym życiem.

sneaker

sneaker

Współczesne buty sportowe to wolność, komfort i wygoda.

Ich budowa często jest efektem wspólnych działań, zespołu złożonego ze specjalistów, którzy mają się czym pochwalić.

Firmy prześcigają się w walce o to, kto wymyśli coś, o wiele bardziej innowacyjnego.

Najlepsze modele lądują jak trofea u swoich właścicieli. Niektórzy potrafią mieć całkiem pokaźne kolekcje, w których jest w pewnym sensie, zapisana część historii. Ich historii.

sneaker

sneaker

Są na tym świecie tacy, którzy właśnie w tej chwili gdy Ty to czytasz, a ja piszę- siedzą otoczeni regałami swojej garderoby, wypełnionymi sneakersami wszystkich maści. Kreatywność i zasobność portfela, która czyni Ciebie Willym Wonką butów, może w skrajnych przypadkach sprowadzić się do hobby- nowoczesnego odpowiednika zbierania znaczków.

Rynek w USA wskazuje, że największą popularnością cieszą się obecnie customization- czyli coś w rodzaju wzbogacania produktu o walory estetyczne. To może uczynić model seryjny unikatem. Równie wysokim zainteresowaniem, cieszy się personalizacja produktu, w tym także butów.

sneaker

Obecnie mamy do czynienia z dominacją trendów z lat dwutysięcznych, co odbiło się na sneakersach grubą podeszwą typu „chunky”, która do złudzenia przypomina platformę z czasów milenium.

To co dzisiaj widzimy to fuzja wszystkich stylów.

S K Y

I S

T H E

L I M I T.

sneaker
sneaker
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments