O NAS

Kolektyw trzech kobiet,
matek, Gdynianek.
Rozgość się.

O nas

Pomysł na założenie tej strony kiełkował w mojej głowie od dawna (Ola). Nie byłam tylko pewna, czy mój kosmetyczny content będzie na tyle ciekawy, że przyciągnie tutaj większą ilość osób biorąc pod uwagę zacną liczbę podobnych tematycznie blogów. Nie wiedziałam również, czy zdołam połączyć pełnoetatową pracę zawodową i opiekę nad dwulatką z regularną publikacją postów. Pomyślałam zatem, że może byłoby warto zaprosić do tego projektu jeszcze inne osoby. I tak zamiast bloga osobistego zaświeciła się lampka- zrobię z tego fajną platformę! MODA- tutaj nie musiałam myśleć zbyt długo, z tym tematem kojarzyła mi się tylko jedna osoba- Magda, kreatywna, z milionem pomysłów i znająca temat od podszewki. To może w takim razie dobrze byłoby również dodać sekcję ZDROWIE, tutaj też nie miałam wątpliwości, tylko Asia. Jest wieloletnim dietetykiem, a zaufało jej już setki kobiet, w kwestii żywienia- absolutne guru. Miałam szczęście, że dziewczyny z chęcią zaangażowały się w ten projekt.


Krótka historia i nasz element wspólny- morze, wszystkie jesteśmy z Trójmiasta i nie specjalnie wyobrażamy sobie życie w innym miejscu.

Ola

32latka, rodowita Gdynianka, która nie wyobraża sobie żyć w innym miejscu na Świecie, no chyba, że w Hiszpanii- ale tylko z doskoku. Karierę zawodową rozpoczęła w wieku 16 lat, jako kelnerka w nadmorskim pubie. Przez długie lata była związana z gastronomią, ale wiedziała, że docelowo chciałaby się spełniać inaczej.

Zawsze marzyła o skończeniu dziennikarstwa i pracy w telewizji lub radiu (marzy o tym do teraz). Całe liceum prowadziła radiowęzeł i udzielała się we wszystkich możliwych kółkach humanistycznych. Finalnie wylądowała jako studentka kosmetologii (też fajnie) i przez dobre 6 lat pracowała w prestiżowym Centrum Medycznym dr Kubik jako kosmetolog. Prawie dwuletnia przerwa związana z ciążą, a w międzyczasie ukończone studia podyplomowe z Zarządzania, spowodowały, że chciała czegoś więcej. Aktualnie od ponad roku spełnia się jako asystent Zarządu ds. promocji i sprzedaży. Z rynkiem estetycznym i urządzeniami hi-tech jest za pan brat, nie zaskoczysz jej- to jej konik. Zawsze lubiła przelewać myśli na papier. Jako wieloletni kosmetolog chętnie dzieliła się cennymi wskazówkami dotyczącymi urody z innymi i trochę za tym zatęskniła. W obszarze beauty nie ma dla niej tajemnic, a współpraca z najlepszym w swoim fachu lekarzem pozwoliła jej mocno eksplorować rynek medyczno- kosmetologiczny.

Znajdziecie tutaj regularną dawkę recenzji, poleceń, nauki, humoru, dobrego smaku, zdrowia i pięknych zdjęć z Gdyni.

Zapraszam!

Magda

Na codzień mieszkająca w Düsseldorfie, jednak jak na typową Seaside Girl przystało, swoje serce zakopała już dawno na jednej z Gdyńskich plaż, niedaleko rodzinnego domu. Co roku powraca w to miejsce by po raz kolejny dowiedzieć się, że bez względu na to jak ona sama się zmienia, to miejsce się nie zmienia, dając poczucie bezpieczeństwa i stabilności, którego tak wszyscy szukamy. Oprócz ganiania po plażach, życie zawsze jakoś tak się układało, że podążało w kierunku mody. Przez ostatnie kilka lat praca z klientam, słuchanie ze zrozumieniem o ich oczekiwaniach, pozwoliło na progresywny rozwój w obszarze marek premium. Na pewno fajnym jest uczucie kiedy jako mała dziewczynka oglądasz w gazetach mega kampanie takich domów mody jak: Armani, Versace, Michael Kors i Trussardi, a później sama nosisz te rzeczy i sprzedajesz je innym. Przeprowadzka do Düsseldorfu była sporą zmianą klimatu, ale to tutaj, w tej części Europy, można tak naprawdę rozwinąć skrzydła w tej branży. Kilka razy odwiedzając to miasto, można się do niego przekonać, a nawet poznać miłość, założyć rodzinę, kupić psa i polubić lokalne piwo. To ostatnie było zdecydowanie najtrudniejsze. Równie trudne było jedynie przebicie się przez tutejszą mentalność w trakcie zdobywania umiejętności językowych. Zwłaszcza jeśli pochodzisz z miejsca, gdzie zachody słońca na plaży i obecność bezkresnego morza, odbija piętno na ludziach w postaci łagodnego usposobienia. Jednak tak samo jak ważne są magiczne zachody słońca tak samo trzeba się starać aby robić to co się lubi w miejscu, w którym są do tego warunki. I tak oto Düsseldorf, którego spora część biznesu to showroomy, butiki i studia, stał się właściwym kierunkiem. Tak samo właściwym jak praca w branży e-commerce dla rodzimej na rynku marki Esprit. Podczas tej dotychczasowej podróży można odnieść wrażenie, że wyborów się nie dokonuje, a dokonują się same. Czasem jest tak, że wszystko tak się układa, że jesteś tu gdzie jesteś i jeśli odczuwasz to jako nie lada przyjemność to znaczy, że robisz właściwie.

Asia

Nad morzem już tak bywa, że bardzo wieje.. Ja myślę, że z wiatrem płyną nasze myśli, marzenia i pragnienia.. A czasem napotykają kogoś z kim już wiesz, że stworzysz coś fantastycznego. Mój los był bardzo łaskawy, szczęśliwie spotkałam na swojej drodze Ole, która wpadła na genialny pomysł stworzenia miejsca, w którym odnajdzie się każda kobieta. Poczuje się ciepło i bezpiecznie, jak u najlepszej przyjaciółki, której o wszystkim może powiedzieć. Miejsca, które łączy nasze pasję i pozwoli dzielić się z innymi kobietami wszystkim co nas dotyczy. Podobnie jak Ola, pochodzę z Trójmiasta, a dokładniej z Sopotu. W Sopocie jestem zakochana po dziś dzień. Nie wyobrażam sobie mieszkać w innym miejscu, tylko tu nad morzem. I choć darzę ogromną sympatią góry, to właśnie tu ten kojący szum morza kołysze moja duszę, wycisza i uspakaja. Tu mogę myśleć twórczo i realizować swoje pasje. Tu się urodziłam i czuję, że to jest właśnie moje miejsce na świecie. Mam też to szczęście w życiu, że zawodowo zajmuję się tym co kocham i co jest moja pasją. Jestem dietetykiem z powołania z wykształcenia. Mam w sobie silną potrzebę samodoskonalenia aby móc pomagać tym, którzy mojej pomocy potrzebują. Stale się rozwijam i nie stoje w miejscu, chyba że w chwilowej zadumie, kiedy to czuje ze musze przystanąć, zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech i poczuć własną siłę.
Na naszym blogu każda z nas poruszy niebo i ziemię aby zbliżyć wam tematykę jej najbliższą. Ja pokażę Wam świat diety, która nie musi być przykrą katorgą, a jest przyjemna łatwa i napawa optymizmem. Pokażę Wam jak dieta i zdrowe odżywianie potrafi odmienić nasz świat, nasze życie, samopoczucie i zdrowie . Uzupełnić i odczarować kuchnie i wprawdzić moc nowych smaków i zapachów. Każda z Was znajdzie tu swoje miejsce.

  • Certyfikat ” Interpretacja Badań Laboratoryjnych w praktyce dietetyka” poziom 1 (morfologia Krwi Obwodowej, poziom 2 (ABC Lipidogramu)
  • W ogólnopolskim rankingu Dietetyk Roku 2017 uplasowałam się na 6-stej pozycji wśród 71 dietetyków.
  • Certyfikat Open UNIVERSITIES AUSTRALIA „Health, Food & Nutrition”
  • Certyfikat University of Copenhagen „Diabets – Global Chalange”
  • Certyfikat Ludwig-Maximilians-Universität MüNCHEN „Nutrition and Lifestyles in Pregnancy”
  • Certyfikat MEN „Dietetyka i odchudzanie”
  • Certyfikat MEN „DIETETYKA KLINICZNA”
  • Certyfikat MEN „PSYCHODIETETYKA”- Dyplom MEN „DIET COACH”- Certyfikat NUTRITION and SUPPLEMENTATION – Mauricz Training Centre
  • Certyfikat „Żywienie Dzieci”
  • Certyfikat „Probiotyki dla kobiety ciężarnej, noworodka i niemowlęcia”

DIETETYK ROKU 2017