Największym problem z którym przychodziły do mnie kobiety, kiedy pracowałam jako kosmetolog była nadmierna suchość skóry. Taka suchość nie zawsze jest widoczna gołym okiem, bo jakby mogło się wydawać, to nie tylko „suche skórki”, i łuszczenie się. Sucha skóra to problem złożony, który można rozpoznać również na podstawie wywiadu i nie zawsze jest to takie oczywiste.

Głównym problemem skóry suchej jest zbyt niska zawartość wody w naskórku, a także trudność w wyprodukowaniu odpowiedniej ilości naturalnych substancji lipidowych, które by tą wodę w skórze zatrzymały.

Skóra sucha ma jednak pewne charakterystyczne cechy, m.in pergaminowy kolor, małą elastyczność, szorstkość, prześwitujące naczynia krwionośne. Bardzo często wraz z suchością można zauważyć skłonności do przebarwień oraz szybciej pojawiające się zmarszczki.


Odeślę Was do mojego wpisu, w którym chyba mocno wyczerpałam temat tego rodzaju cery.


Wracając do meritum, roi się i troi od zabiegów, których celem jest nawilżenie skóry. Warto jednak zastanowić się, czy zabiegi gabinetowe, które polegają na nałożeniu maski spełnią swoje zadanie. Pielęgnacja polegająca na złuszczaniu, następnie wtłaczaniu składników aktywnych za pomocą np. sonoforezy i nałożeniu maski jest fajnym uzupełnieniem pielęgnacji ogólnej, ale niestety w przypadku dużego problemu z pewnością okaże się niewystarczająca. Gabinety oferują pełen wachlarz zabiegów nawilżających, jednak pamiętaj, że ich efekty będą krótkotrwałe. Zobaczycie efekt, skóra będzie gładka i nawilżona, ale przez kilka dni.

Jeśli natomiast chcecie efektu na dłużej, to nie ma lepszego zabiegu niż mezoterapia igłowa.

I to nie jakakolwiek, tylko jedna jedyna, najlepsza, czyli Neauvia Organic Hydro Deluxe.

mezoterapia
Neauvia Organic Hydro Deluxe

Dlaczego podkreślam, że akurat ta?

To najczęściej wybierany produkt do głębokiej rewitalizacji skóry m.in ze względu na swój skład i dwie różne pojemności. Neauvia proponuje preparat w postaci 2,5ml preparatu lub 5ml. Jeśli decydujesz się na zabieg okolicy twarzy, mniejsza pojemność w zupełności wystarczy. Jeśli jednak dodatkowo chciałabyś zadbać o swoją szyję, dekolt lub dłonie wybierz 5ml.

Produkt Neauvia Hydro Deluxe,  ma unikatowy skład i właściwości.

Skład:

Kwas hialuronowy oraz jego właściwości chyba już każdy zna. Ale dość tajemniczo brzmi nazwa- hydroksyapatyt wapnia, prawda? Zatem rozjaśnię Wam nieco ten interesujący wątek.

Hydroksyapatyt wapnia to..

Minerał z grupy fosforanów wapniowych, który na co dzień występuje naturalnie w przyrodzie, również w naszym organizmie. To on tworzy rusztowanie naszych kości i zębów i umożliwia odpowiednie funkcjonowanie naszego układu kostnego. W medycynie estetycznej sprawdza się bardzo dobrze jako substancja do odbudowy tkankowej.

Jako stymulator tkankowy tworzy rusztowanie podtrzymujące wzrost fibroblastów, które z kolei są odpowiedzialne za produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra staje się grubsza i bardziej jędrna.

W poprzednim tygodniu Asia, nasza dietetyczka miała okazję skorzystać z zabiegu mezoterapii Neauvia Hydro Deluxe. Krok po kroku opiszę Wam jak wygląda cały zabieg. A za około tydzień przedstawię zdjęcia PRZED i PO zabiegu.

Mezoterapia Hydro Deluxe

KROK 1

mezoterapia
Znieczulenie.

Znieczulenie. Komfort Pacjenta zawsze jest najważniejszy, więc uważam, że przy każdej terapii, która może być potencjalnie bolesna warto z niego skorzystać. Mezoterapia polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć i choć igła jest cieniutka, to jednak z czasem zabieg może być uciążliwy. Znieczulenie powoduje, że zabieg jest właściwie bezbolesny, jedyny dyskomfort jest odczuwalny w okolicy ust.

KROK 2

mezoterapia
Wywiad.

Wywiad. Kiedy ustnie ustaliliśmy już wstępnie, że wszystkie przeciwwskazania są wykluczone, możemy spokojnie wypełnić kartę medyczną, która obrazuje nam stan zdrowia Pacjenta. Jest to też moment na wypicie pysznej kawy. Wywiad jest niezwykle istotny z punktu widzenia lekarza wykonującego zabiegi. I choć nie zdarza się to często, to apeluje do wszystkich- nie kłamcie w ankiecie! Życie potrafi takie kłamstewka szybko zweryfikować, a jeśli po zabiegu występują powikłania to najczęściej dlatego, że w karcie zostały zatajone pewne fakty dotyczące zdrowia. Tyczy się to wszystkich terapii, szczególnie laserowych.

KROK 3

Zabieg.

Zabieg. Jak wspomniałam wcześniej, zabieg polega na wielu precyzyjnych nakłuciach w obrębie twarzy. Bardzo cienką i krótką igłą wprowadzany jest preparat w głębokie warstwy skóry, co powoduje jej uwodnienie. Efekty w postaci większej elastyczności i jędrności skóry, spłycenia powierzchownych zmarszczek oraz ujednolicenia kolorytu skóry obserwujemy już po tygodniu. Następnego dnia możecie już widzieć mocniejsze napięcie skóry, ale tu trzeba głośno powiedzieć- to efekt nakłuć i ingerencji w tkanki, lekki obrzęk, który choć nam się baaardzo podoba znika w ciągu kilku dni.

Mezoterapia

Myślę, że więcej opowie o zabiegu sam dr n.med. Paweł Kubik, który wykonywał mezoterapię Asi. Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia krótkiego filmu.

Film z zabiegu mezoterapii Hydro Deluxe/ dr n. med. Paweł Kubik.

Tak jak podkreślił dr Paweł Kubik, zabieg trwa kilkanaście minut, a proces gojenia jest bardzo szybki. To co istotne- bezpośrednio po zabiegu możesz wrócić do swoich aktywności oraz nałożyć makijaż, a następnego dnia spokojnie iść do pracy.

Najlepsze efekty uzyskasz wykonując 3 zabiegi, każdy w odstępie miesiąca, a później dla utrzymania efektu 1 zabieg co 4-6 miesięcy. Nie byłabym sobą gdybym nie zarekomendowała Kliniki, w której warto wykonać ten zabieg. Centrum Medyczne dr Kubik z pewnością otoczy Cię należytą opieką, a specjaliści sumiennie i z ogromną dbałością o szczegóły wykonają zabieg.

Jeśli jesteś już po mezoterapii koniecznie daj znać w komentarzu jakie są Twoje doświadczenia po tym zabiegu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments