Oglądając profil #pinklemonade na Instagramie można dość do wniosku, że wszystko w pastelowych barwach wygląda zdecydowanie lepiej. Pastelowe kolory intensyfikują odbiór wszystkich zachodów słońca.

Za każdym razem gdy oglądam je przez szybę samolotu, mój mózg zalewa fala endorfin. Jeśli mam do tego w uszach słuchawki i słucham aktualnie muzyki, to mam wrażenie, że gdyby kolory były dźwiękami to pastele byłyby synth-popem

pastele
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.
Photo by S O C I A L . C U T on Unsplash

Róż i pomarańcz, którym słońce spowija niebo, zlewajace się z białym puchem chmur- to obraz, który zawsze sprowadza na moją twarz odruch ekscytacji.

To dobrze, że nasza fascynacja naturą poszła w tym kierunku. Patrząc na pastelowe przedmioty, cały interior czy ubiór, można odnieść wrażenie, że zawsze jest kalifornijska złota godzina. I chyba o taką właśnie odskocznie nam chodzi.

pastele
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Nie musisz być wielkim ekspertem, pastele łącz z innymi pastelami lub jasnymi kolorami.

Możesz także postawić na jeden pastelowy element w monokolorystycznej stylizacji.

Za dużo elementów wprowadza niepotrzebny chaos, dla własnej wygody kieruj się zasadą #lessismore.

pastele

I choć trend ten nie jest chwilowy, tak już pojawiający się wszędzie kolor fioletowy/lila jest. Można powoli odnieść wrażenie, że niedługo wyskoczy nam nawet z lodówki. Upewnij się, że nie dałaś się aż tak ponieść. Bo najpóźniej w przyszłym roku nie będziesz chciała nawet na niego spojrzeć, a co dopiero założyć. Na dodatek nie będzie on korespondował z niczym co przyjdzie po nim.

Moim zdaniem kolory, które uznawane są za wiodące w danym sezonie, powinno się wręcz omijać w decyzjach zakupowych, chyba że akurat pasują do naszego typu urody i tego co mamy już na stanie.

Podczas włączania nowego koloru, sugerowałabym raczej skupić się w pierwszej kolejności na dodatkach i jeśli trend przetrwa próbe czasu- a są na to raczej marne szanse, to iść w to dalej.

Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Warto mieć na względzie zabiegi, które się na nas stosuje.

W dzisiejszym świecie chodzi już tylko o konsumpcję.

Kupowanie tandety i szybkiej mody, bazującej na krótkotrwałych trendach- to kwestia do przemyślenia.

To konsument kształtuje rynek i możesz mi wierzyć albo nie ale to Twój najmniejszy wybór, wchodzi w skład śniegowej kuli. Powiększa ją. I choć rzut pojedyńczą śnieżką, uformowaną w Twojej dłoni wyrządza niewielkie szkody, tak ogromna śniegowa kula, może już stratować wszystko, co stanie na jej drodze.

Fotografia- Magdalena Domańska.

Tak więc kupując nie stawiaj na to co jest modne, tylko to w czym się dobrze czujesz.

Pokaż swoim stylem środkowy palec wszystkim tym, którzy chcą Cię sprowokować do zmiany myślenia o sobie, w kategoriach chwilowej mody na kolor fioletowy. Chodź w czym chcesz, kiedy chcesz.

pastele
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Bardzo uniwersalne pod względem zestawień i długowieczności okazują się blade odcienie różu #palepink. Pasują do każdego typu urody i latem pięknie podkreślają kolor opalenizny łagodząc przy tym ewentualne ostre aspekty urody.

Moda na oversizowe marynarki nie jest od dzisiaj. Cały rok wiszą w lumpeksie, we wszystkich możliwych kolorach. Nie musisz nawet kupować, pożycz jakąś od Twojego brata, chłopaka, taty czy dziadka. Może być ciężko znaleźć w ich szafie marynarkę w kolorach typu sernik na zimo ale raczej coś jaśniejszego nie powinno stanowić problemu.

Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Ta, którą wykorzystałam do stylizacji z braletką należy do mojego chłopaka i osobiście rzadko ją nosi. Kilka razy lądowała już w strefie „do rozpatrzenia” podczas wiosennych porządków, jednak ja chętnie ją wykorzystuje przez co mój chłopak z powrotem się do niej przekonał.

Czasem warto zobaczyć swoje rzeczy na kimś, by na nowo się w nich zakochać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments