Gdynia jako miasto położone bezpośrednio nad morzem Bałtyckim ma wiele uroków. Latem na plaży naprawdę cudownie koi nerwy i w sposób bajeczny potrafi wyciszyć.

Orłowo to nadmorska, południowa dzielnica Gdyni. Oprócz dostępu do morza i przepięknych plaż cechą charakterystyczną tego miejsca jest przystań morska. Co prawda zobaczysz tu jedynie cztery kutry, ale cudownie wpasowują się w ten malowniczy krajobraz.

orłowo

Orłowo ma do zaoferowania również piękne Klify, które w skutek abrazji cofają się średnio o 1m rocznie. Urwiska co roku wyglądają inaczej, a w zależności od warunków atmosferycznych są bardziej lub mniej strome.

Klify, które znajdują się na terenie kępy Redłowskiej są świetnym miejscem do pieszych spacerów (oczywiście nie mam tu na myśli części stromej, urwiskowej). Wędrując po wysokich brzegach Orłowa można nacieszyć oko wprost bajecznymi widokami. To świetny punkt widokowy, zobaczysz tu wpływającą do portu Stena Line, która wieczorową porą jest oświetlona niczym skromniejsza wersja Titanica.

Molo o długości 180m, to coroczna atrakcja dla turystów spędzających urlop w Gdyni, to właśnie z tego miejsca najlepiej widać Klify Orłowskie. Jeśli masz ochotę wypić ciepłą kawę, to usiądź na jednej z ławek i ciesz oko i duszę tym pięknym widokiem.

orłowo
orłowo
orłowo
orłowo

Gdynia <3

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments