Jolu, Easy Event powstało stosunkowo niedawno, prawda?

ORGANIZACJA PRZYJĘĆ

Tak, marka Easy Event powstała na przełomie sierpnia i września 2019 oku.

Czym dokładnie się zajmujesz?

Zajmuję się kompleksową organizacją imprez rodzinnych. Przychodzę z pomocą do osób, które marzą o pięknym ślubie, zaręczynach, przyjęciu baby shower lub urodzinach itp. Jednak kompletnie nie wiedzą jak podejść do ich organizacji, bądź szukają wsparcia w niepełnym wymiarze. Największą przyjemność zdecydowanie przynosi mi część dekoracyjna, o którą najczęściej pytają klienci. Ponadto, moją misją jest tworzenie niezapomnianych wspomnień, które w czasach konsumpcjonizmu, są moim zdaniem bezcenne. Sama należę do kobiet, które zamiast kolejnej pary butów, opłaconej w prezencie urodzinowym przez męża, wolałaby otrzymać jego czas i inicjatywę w postaci chociażby romantycznej kolacji ze specjalnie zaaranżowanym stołem. Może nawet przy zachodzie słońca na jednej z trójmiejskich plaż.

Nie oczekuję, że każdy mężczyzna będzie w stanie zorganizować taką przyjemność osobiście. Oni zwykle nawet nie wpadają na takie pomysły – i tu z indywidualnie dopasowaną propozycją niespodzianki i  jej organizacją przychodzi Easy Event. Okazji do celebrowania jest w naszym życiu mnóstwo, dlaczego więc w większości nie podejmujemy się ich świętowania w należyty sposób? Nie wiem, ale pracuję nad tym, żeby to zmienić!

Jak odnalazłaś się w nowej rzeczywistości, którą zafundował Ci 2020 rok? /organizacja przyjęć/

W moim przypadku sezon ślubny 2020 był pierwszym sezonem, w którym organizowałam przyjęcia pod szyldem Easy Event. Ciężko mi więc porównać go do poprzednich lat, w których często organizowałam takie imprezy hobbistycznie… dla mnie to jest po prostu rzeczywistość, z którą trzeba nauczyć się żyć. Nie jest to łatwa droga, ponieważ wszystkie moje przygotowania, biznesplan i szkolenia były oparte na rzeczywistości sprzed pandemii. Z pewnością zmienił się mój punkt widzenia i koncepcji marki. Początkowo bardzo zależało mi na pozyskaniu głównie klientów biznesowych – zapracowanych pracowników korporacji, którzy nie mają czasu na wymyślanie koncepcji ślubu i innych uroczystości. Po części udało mi się to spełnić, jednak z biegiem czasu i wykonanych zleceń zaczęły się pojawiać także oferty współpracy z firmami przy ich kampaniach reklamowych. Na razie są to małe i nieliczne projekty, ale przynoszą mi bardzo dużo satysfakcji i jeszcze więcej dumy.

fot. Jan Górczak

Czy myślałaś przez chwilę żeby się poddać?

Olu, znasz mnie bardzo długo i wiesz jak dużo zaryzykowałam, żeby robić to co robię i szczerze kocham. Ani przez chwilę nie myślałam o tym czy się poddać, a bardziej jak zadziałać, żeby przetrwać okres bez zleceń i dochodów. Od samego początku mam duże wsparcie ze strony doświadczonej w branży Angeliki Lorek, razem jest nam łatwiej!

Jak sobie poradziłaś i przetrwałaś ten czas?

Jeśli chodzi o aspekt psychiczny, to uratowała mnie ambicja i udział w szkoleniach branżowych min. u mojej największej ślubnej idolki – Natalii Czop z firmy InLove. Dzięki temu cały czas spełniam potrzebę rozwoju. W aspekcie finansowym było trochę trudniej. Kiedy już rozpłynęły się wszystkie moje prywatne oszczędności (a przy zakupie własnych rekwizytów dekoratorskich stało się to bardzo szybko ;)), przez kilka miesięcy nie dokładałam się do kosztów utrzymania mieszkania. Tu mocno wspierał mnie mąż! Cały dochód ze zorganizowanych uroczystości do teraz inwestuję w Easy Event. Nie mogę powiedzieć, że w 2020 utrzymuję się wyłącznie z organizacji przyjęć. W czasach koronawirusa nie miałam też większego problemu ze znalezieniem tymczasowego, dobrze płatnego zajęcia, niekolidującego z czasochłonnym prowadzeniem marki. Czasami po prostu musimy zrobić zawodowy krok do tyłu, żeby się rozpędzić i pobiec sprintem po marzenia!

organizacja przyjęć
fot. Angelika Lorek Fotografia i Film

Domyślam się, że przekładanie uroczystości ślubnych na kolejny rok jest trudne logistycznie. Czy to było dla Ciebie wyzwanie? 

Największym wyzwaniem są rozmowy z parami młodymi, ponieważ to one stają pod ostrzałem pytań rodziny i gości. Muszą zmierzyć się z nową rzeczywistością i często chodzić na kompromisy, choć miał być to najbardziej radosny dzień w ich życiu. Ja staram się wprowadzić spokój w tym chaosie i racjonalnie podejść do tematu. Dokładam wszelkich starań, żeby dzień ślubu pozostał dla nich magiczny bez względu na okoliczności i podejmowane decyzje.

Pod kątem logistycznym, ze względu na moje poprzednie doświadczenia zawodowe, takie wyzwania nie są mi straszne. W tym miejscu muszę też podziękować usługodawcom, z którymi współpracuję, za ogromną wyrozumiałość i elastyczność. Dla nas wszystkich jest to bardzo trudny czas… ale ostatecznie wszyscy gramy do jednej bramki!

Jak widzisz rok 2021?

Szczerze mówiąc, ostatni rok nauczył mnie, żeby się nie ekscytować na wyrost i biorę pod uwagę kolejne przekładanie ślubów oraz rezygnację z wesel przez pary młode. Rozumiem ich i w pełni szanuję wszystkie wybory. Cieszę się każdym kolejnym zapytaniem o ofertę, a jeszcze bardziej podpisaną umową, jednocześnie już zakładając ślubny i biznesowy plan B. 

ORGANIZACJA PRZYJĘĆ

FB: https://www.facebook.com/easyeventpl/ 

IG: https://www.instagram.com/jola.easyevent/

fot. Angelika Lorek Fotografia i Film
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Angelika
Angelika
1 rok temu

Jola to wyjątkowa osoba! Jeszcze na pewno będzie o niej głośno w branży!! 🙂