Zestawienie, które nigdy się nie nudzi. Powraca ciągle jak fenix z popiołów. Zwłaszcza zimą warto postawić na ten wysoki kontrast.

I o ile czerń z bielą to coś ponadczasowego, to już łączenie jej z mocno nasyconymi kolorami o równie wysokim współczynniku kontrastu, może być ryzykowne. Wkraczamy wtedy w strefę trendu kolorów blokowych i tuż już warto trochę się orientować, żeby nie zaburzyć swoich proporcji lub się nie postarzyć- no chyba, że taki jest cel.

Warto kupować modele w całości wykonane w jednolitym materiale lub gotowe rozwiązania MIX&MATCH. Ich zestawianie jest o wiele łatwiejsze bez względu na sezon i pozwala zaoszczędzić sporo czasu, podczas wyjątkowo zbędnych, porannych rozterek pt. „Co się z czym gryzie?”. Warto także zastosować się do- zasady mniej znaczy więcej #lessismore. Za duża ilość rzeczy rozprasza i wprowadza chaos do stylizacji.

Black and white
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Biała koszula to część garderoby, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Najlepiej rozejrzeć się za taką, która ma w sobie coś niekonwencjonalnego- sposób zakładania lub krój rękawów. 

Diabeł tkwi w szczegółach i o ile niektóre rzeczy dziwnie wyglądają na wieszaku, to po przymierzeniu mogą pozytywnie zaskoczyć. Warto eksperymentować z czymś nowym, nawet jeśli nie zakończy się to zakupem. 

Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

black and white

Czarne szpilki, które oprócz tego, że fajnie wyglądają są też zdrowe dla kręgosłupa, to absolutny MUST HAVE. Panie, które pracują w biurach znają temat od podszewki i często tak dla sportu mierzą coraz to nowe pary, by a nóż widelec trafić na te wygodne.

Warto w tym celu, od czasu do czasu, zajrzec na stronę warszawskiego sklepu internetowego #keepthelabel, który oferuje ubrania typu #preowned. Może się okazać, że para idealnie wykonanych butów od Manolo Blahnika, YSL lub Gucci znajdzie się w zasięgu Twoich możliwości. Umili Ci resztę życia, zamiast kilkunastu innych par butów, których żywot zakończy lub zakończył się, w pojemniku na zużyte ubrania.

Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.

Posiadanie na uwadze aspektów ochrony środowiska wydaje się być słuszne z perspektywy czasu i warunków w jakich żyjemy. Branie na siebie tej odpowiedzialności, skutkuje podejmowaniem słusznych decyzji zakupowych. Kupowanie mniej rzeczy o lepszej jakości, wprowadza nowe kanony do świata mody, który obecnie stał się trucicielem naszej planety- jedynego domu jaki posiadamy. Starajmy się progresywnie przywracać jakość produktom i być gotowym ponieść za to współmierny koszt finansowy. Jedna para dobrych szpilek- klasyków, które pasują do wszystkiego, zamiast 30-stu w Twojej szafie, to także oszczędność przestrzeni, która oczyszczona ze zbędnych elementów wyłoni przed Tobą, zupełnie nową perspektywę.

I pamiętaj, black and white jest absolutnie ponadczasowe.

Black and white
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.
Black and white
Fotografia/ stylizacja/ modelka- Magdalena Domańska.
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Ciesze sie, ze przypominacie o takich mocnych klasykach i o tym, ze przeklada sie to na ochrone srodowiska.
Mysle, ze swiat mody przede wszystkim musi znalezc swoja droge w byciu ze zgoda z natura bo to przez ciagle zmiany trendow nasze szafy pekaja w szfach.
Kocham to polaczenie, zawsze bezpieczne i zawsze #onpoint 💞

Ola
Admin
Ola(@aleksandra)
1 rok temu
Reply to  Anna

Albo zaczniemy współpracować z naturą albo tak jak dotychczas walczyć z nią. Drugą opcję praktycznie całą już przerobiliśmy i zaczynamy widzieć skutki. Pora na wnioski i zmiany, dla kolejnych pokoleń wspaniałych ludzi <3